منواصلی

بهترین ضد دردها

جستجو برای پیدا کردن مسکن های کاهنده درد و استفاده مداوم از آنها با یک عارضه جانبی حتمی همراه است؛ ابتلا به آسیب های جدی معده و سایر اندام ها.

برخی از مواد غذایی این قابلیت را دارند که بدون ایجاد عارضه جدی روی دستگاه گوارش کاهنده سردرد، درد مفاصل، و یا سایر دردهای آزاردهنده باشند.

گزینه های غذایی زیر را برای کاهش درد می توانید امتحان کنید:

هندوانه برای سردرد: از آنجا که بسیاری از سردردها با کاهش آب بدن ارتباط دارند، مصرف هندوانه و جبران مایعات بدن از طریق آن می تواند سردردهای تپش دار را از بین ببرد. زماني که بدن دچار کم آبي مي شود منيزيم و پتاسيم آن از دست مي رود، هندوانه حاوي مواد معدني ضروري است که علاوه بر تامين آب بدن و رفع سر درد، منيزيم و پتاسيم بدن را نيز فراهم مي کند.

روغن زیتون برای درد مفاصل: روغن زیتون دارای ترکیبات و خواص ضد التهابی است و اولئوکانتال موجود در آن دقیقا می تواند مانند ایبوپروفن عمل کند. حدود سه چهارم قاشق غذاخوری روغن زیتون برابر با 200 میلی گرم ایبوپروفن است. رژیم غذایی کشورهای حوزه دریای مدیترانه که روغن زیتون یکی از مواد اصلی آن است، از مدت ها قبل برای سلامتی انسان از جمله کاهش خطر سکته مغزی، بیماری های قلبی، سرطان سینه، سرطان ریه و برخی از انواع فراموشی مفید تشخیص داده شده بود. پژوهشگران هنگامی متوجه این خاصیت روغن زیتون شدند که مشاهده کردند روغن زیتون فرآوری نشده مانند ایبوپروفن موجب ناراحتی در قسمت عقب گلو می‌شود.

سیر برای دندان درد: سیر به طور موقت می تواند درد دندان شما را تا رسیدن نزد دندان پزشک کاهش دهد. آلیسین موجود در سیر یک ترکیب آنتی بیوتیکی با خاصیت ضد درد موضعی است. می توانید سیر له شده را با مقداری نمک و کره بادام زمینی مخلوط کنید و آن را بر روی دندان ها فشار دهید. این مخلوط را حداقل 30 دقیقه بر روی دندان های خود قرار دهید و سپس دهان خود را با آب گرم بشویید.

قهوه برای درد عضلانی: قهوه یک امدادگر برای کاهش درد عضلانی ناشی از ورزش است. نوشيدن دو فنجان قهوه قبل از ورزش، مي‌ تواند تا 48 درصد درد عضلاني پس از ورزش را کاهش دهد. اين يعني قهوه در تسکين درد حتي از آسپرين هم قوي‌تر است! ناپروکسن 30 درصد و آسپرين 25 درصد درد عضلاني را کم مي‌ کند. علاوه بر اين، به نظر مي ‌رسد قهوه در افرادي که تازه ورزش را شروع کرده ‌اند، بيشتر کمک ‌کننده است تا در ورزشکاران حرفه‌ اي. به همين دليل، اين افراد مي ‌توانند با استفاده از قهوه برنامه ورزشي خود را طولاني ‌تر کنند. البته مراقب باشيد كه زياده روي نکنيد. دو فنجان قهوه در کنار روش ‌هاي کم‌ کننده درد عضلاني، مانند نرمش‌ هاي کششي، ماساژ و حمام سرد، براي تسکين درد‌هاي پس از ورزش کافي است.

ماهی قزل آلا برای درد گردن و پشت: امگا 3 موجود در این ماهی التهاب و درد گردن و کمر را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده اند کسانی که دچار گردن دردهای غیر جراحی هستند، با دریافت 1200 میلی گرم امگا 3 در روز، 60 درصد کاهش درد را گزارش کرده اند. علاوه بر این، امگا 3 خستگی، درد عضلانی، خشکی و خارش پوست، سردرد، بی خوابی، شکنندگی مو و ناخن ها و عدم تمرکز را کاهش می دهد و برای التیام بیماری های قلبی عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید موثر است

زنجبیل برای درمان تهوع: زنجبیل با افزایش ترشح بزاق، افزایش ترشح شیره های گوارشی، کاهش اسید معده، افزایش حرکت روده ها و ... تهوع را بهبود می بخشد. مصرف زنجبیل تهوع ناشی از بارداری، ماشین گرفتگی، عمل جراحی، شیمی درمانی ناشی از سرطان را کاهش می دهد.

منبع : آواي سلامت